Fizjoterapeuta skieruje na zabiegi

Od 1 stycznia 2019 roku lekarz inny niż specjalista rehabilitacji medycznej nie będzie już zlecał zabiegów, a jedynie skieruje do fizjoterapeuty. I to właśnie fizjoterapeuci będą przeprowadzać wywiad z pacjentem oraz diagnozę funkcjonalną i na tej podstawie oraz na podstawie rozpoznania lekarza kierującego wyznaczą Państwu najlepsze możliwe zabiegi.

Jedynym wyjątkiem są skierowania od lekarzy rehabilitacji medycznej, które są wystawiane jak dawniej, a więc razem z zabiegami. Te również fizjoterapeuta ma prawo zmienić jednak po uprzedniej konsultacji z lekarzem kierującym.

Jeśli jednak lekarz POZ czy specjalista inny niż rehabilitacji medycznej wypisze na skierowaniu zabiegi – takie skierowanie również jest ważne. Jednakże fizjoterapeuta będzie je traktował jako sugestię lekarza, którą może realizować, ale może też zalecić inne zabiegi (w ramach danej jednostki chorobowej).

Po zakończonym cyklu zabiegów fizjoterapeuci przygotują informację zwrotną dla Państwa lekarzy, informującą o efektach terapii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *